Bramy segmentowe

Najczęściej we Wrocławiu sprzedawana brama garażowa.

 • brama-segmentowa-hormann (49 kB)
 • brama-segmentowa-decograin (53 kB)
 • brama-segmentowa-antracyt (51 kB)
 • brama-segmentowa-fasadowa (67 kB)
 • brama-segmentowa-i-drzwi (38 kB)

Z uwagi na współczynnik przenikalności ciepła oraz różnorodne możliwości wykonania brama segmentowa cieszy się największą popularnością wśród klientów. Z całej naszej oferty, w zależności od gustu, można wybrać bramę najlepiej spełniającą potrzeby i oczekiwania. Do wyboru bramy z izolacją lub bez, w przetłoczenia poziome lub kasetonowe, o różnej wielkości, rodzaju powierzchni i kolorze.

Istnieje możliwość skompletowania bramy i drzwi wykonanych w tym samym wzorze i oczywiście kolorze.

Dla lepszego komfortu obsługi do każdej bramy garażowej proponujemy napęd elektryczny, który może być montowany z bramą lub w późniejszym okresie. Oczywiście, dla zwolenników fitness, bramę można wyposażyć w zamek i otwierać ręcznie. Wybierając odpowiedni silnik do bramy należy zwrócić uwagę na wielkość bramy oraz przewidywaną ilość cykli.

Możliwości wykonania

 • izolowane termicznie
 • z pojedynczej
 • z litego drewna
 • drzwi przejściowe w bramie
 • siedemnaście kolorów preferowanych
 • 200 kolorów z palety RAL
 • okleiny drewnopodobne
 • dostępne wzory bram

Komfort i bezpieczeństwo w bramach

Termiczne oddzielenie ościeżnicy

Specjalny profil z tworzywa sztucznego zapewnia termiczne oddzielenie ościeżnicy bramy od ściany budynku i zwiększa izolacyjność cieplną nawet o 15%.

Odporność na długie zawilgocenie

Stopka ościeżnicy wykonana z tworzywa sztucznego o wysokości 4 cm zabezpiecza bramę przed korozją nawet w przypadku długotrwałego zawilgocenia.

Bezpieczny system sprężyn

Bramy segmentowe wyposażone obustronnie w mechanizm sprężyn skrętnych posiadają opatentowane zabezpieczenie na wypadek pęknięcia sprężyn.

Praktyczne rozwiązania

W bramie z drzwiami przejściowymi, wbudowane drzwi posiadają najazdowy próg ze stali nierdzewnej o wysokości do 10 mm, co ułatwia przejeżdżanie i przechodzenie.


Struktury powierzchni bramy segmentowej

Woodgrain

Niedroda, wytrzymała powierzchnia imitująca strukturę drewna, pozwala na bezproblemowe korygowanie drobnych uszkodzeń powłoki.

Sandgrain

Korzystna cenowo powierzchnia o delikatnej strukturze, szczególnie dobrze komponuje się z nowoczesną architekturą.

Micrograin

Faliste przetłoczenia (tarka) wykonane z gładkiej blachy stalowej, tworzą ciekawą grę światła i cieni.

Silkgrain

Półmatowa, elegancka gładka powierzchnia, z grubszej o 50% blachy; idealnie nadaje się do nowoczesnej architektury.

Świerk

Bramy wykonane z paneli z litego drewna skandynawskiego lub kanadyjskiego o przeważnie prostym przebiegu włókien.

Napędy elektryczne do bram

ProMatic BiSecur

Solidny napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia i nacisku 600N, idealny do bram uchylnych do 5000 mm szerokości. W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej oraz mininadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę. W przypadku napędów do bram uchylnych sugerujemy montaż blokady dodatkowej umożliwiające trzypunktowe ryglowanie bramy. W garażach bez osobnego wyjścia zalecamy montaż rozłączenia z zewnątrz.

SupraMatic BiSecur

Komfortowy napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia maksymalnie nawet 1000N, idealny każdej bramy. Charakteryzuje się zwiększoną prędkością otwierania oraz możliwością regulacji czasów świecenia oświetlenia oraz automatycznego zamykania (tu konieczna fotokomórka). W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej i 5-kanałowy nadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę.