Bramy uchylne

Najlepsza brama do garaży wolnostojących?

 • brama-uchylna-motyw902-hormann (61 kB)
 • brama-uchylna-elewacyjna (50 kB)
 • brama-uchylna-kasetonowa (50 kB)
 • brama-uchylna-elewacyjna (50 kB)

Wiele argumentów przemawia za wyborem tego popularnego rodzaju bram. Wersja klasyczna bramy stalowej z przetłoczeniami pionowymi - model 902 - cieszy się największą popularnością wśród klientów.
Sprawdzona od dawna w garażach pojedynczych, szeregowych i podwójnych - szczególnie zalecana do garaży wolnostojących i nieogrzewanych. Brama garażowa dostępna jest również w wersji z drzwiami przejściowymi lub z oddzielnymi drzwiami bocznymi.
W ofercie również inne wzory bram uchylnych wykonanych ze stali: w przetłoczenia poziome, ukośne, kasetonowe oraz wzmacniane. Lakierowane na siedem kolorów preferowanych i 200 według palety RAL. Dostępne bramy w okleinie drewnopodobnej i wypełnione naturalnym drewnem. Teraz również lakierowane lakierem strukturalnym w kolorze antracytowym Ch703.

Możliwości wykonania

 • wypełnienie stalowe
 • wypełnienie drewniane
 • do wypełnienia we własnym zakresie
 • siedem kolorów preferowanych
 • 200 kolorów z palety RAL
 • antracyt CH703
 • drzwi przejściowe w bramie
 • okna
 • różnokolorowe uchwyty

Komfort i bezpieczeństwo w bramach

Właściwości przeciwwłamaniowe

zapewnia specjalny system ryglowania z obrotową zapadką. Nowe ryglowanie skutecznie dociska narożniki blatu, niemal całkowicie uniemożliwiając wyważenie jej.

Elastyczne listwy
i nakładki

z tworzywa sztucznego zabezpieczają przed zgnieceniem i przytrzaśnięciem. Dodatkowo listwy boczne tłumią część hałasu podczas zamykania bramy.

Bezpieczny system sprężyn.

Pakiet sprężyn w bramach uchylnych zostają precyzyjnie dobrane do masy płata bramy. Bramy N80 wyposaża się po 3-4 sprężyny na stronę, DF98 - po 6-10 na stronę.

Zagłębienie
w szynie

Po całkowitym otwarciu bramy następuje jej zamortyzowanie i brama bezpiecznie zatrzymuje się w specjalnie przygotowanym zagłębieniu w szynie


Okucia ( gałki ) do ręcznego otwierania bramy

Uchwyt standardowy

Tworzywo sztuczne, kolor czarny

Odlew aluminiowy

Kolor biały, RAL9016

Odlew aluminiowy

Kolor brązowy, RAL8028

Odlew aluminiowy

Kolor srebrny

Stal
nierdzewna

Stal nierdzewna, szczotkowana

Klamka
do drzwi

Standardowa klamka do drzwi w bramie

Napędy elektryczne do bram

ProMatic BiSecur

Solidny napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia i nacisku 600N, idealny do bram uchylnych do 5000 mm szerokości. W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej oraz mininadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę. W przypadku napędów do bram uchylnych sugerujemy montaż blokady dodatkowej umożliwiające trzypunktowe ryglowanie bramy. W garażach bez osobnego wyjścia zalecamy montaż rozłączenia z zewnątrz.

SupraMatic BiSecur

Komfortowy napęd do bram garażowych o sile ciągnięcia maksymalnie nawet 1000N, idealny każdej bramy. Charakteryzuje się zwiększoną prędkością otwierania oraz możliwością regulacji czasów świecenia oświetlenia oraz automatycznego zamykania (tu konieczna fotokomórka). W komplecie opatentowane zabezpieczenie przed podważeniem w szynie prowadzącej i 5-kanałowy nadajnik radiowy. Automatyczny układ zabezpieczeniowy zatrzymuje bramę w przypadku napotkania na przeszkodę.