Bramy rolowane do hal

Najlepsza brama, gdy brak miejsca w hali.

 • brama-rolowana-przemyslowa-hormann (77 kB)
 • brama-rolowana-przemyslowa-zewnetrzna (67 kB)
 • brama-rolowana-przemyslowa-wewnatrz (68 kB)
 • brama-rolowana-wielkogabarytowa (60 kB)
 • brama-rolowana-przemyslowa-duza (54 kB)

Brama rolowana to już klasyka wśród bram przemysłowych. Polecana w takich miejscach, w których twarde warunki pracy wymuszają wytrzymałość i solidność wykonania. Za wyborem bramy rolowanej przemawia sprawdzona na przestrzeni lat konstrukcja, możliwość mocowania za lub przed otworem, jak również elastyczność jej pancerza, który wytrzyma nie jedno zderzenie, które przecież zdarza się często w codziennym zamieszaniu.

Bramy rolowane stanowią tym samym idealny wybór w przypadku wysokich otworów, np. w halach stoczniowych, terminalach kontenerowych, halach targowych i zakładach remontowych. Posiadamy w ofercie bramy stalowe i aluminiowe, ocieplane i nieocieplone. Lakierowane i naturalne. Otwierane elektrycznie, ale również dzięki systemowi sprężyn ręcznie.

Możliwości wykonania

 • obustronny montaż
 • z obudową wału
 • jedno lub dwuścienne
 • dziewięć kolorów preferowanych
 • do szerokości 12000 mm
 • do wysokości 9000 mm
 • drzwi przejściowe obok bramy
 • okna i kratki wentylacyjne
 • otwierane ręcznie lub elektrycznie

Rodzaje i segmenty bram rolowanych

Bramy rolowane ocieplone

Segmenty bramy rolowanej Decotherm

1Decotherm S, stalProfile wykonane ze specjalnej stali są szczególnie odporne na uszkodzenia podczas transportu, montażu i eksploatacji. Do wyboru z powłoką malarską lub bez.

Fasetowana wewnętrzna strona profili pod względem wizualnym nie odbiega od mikroprofilowanej powierzchni zewnętrznej.

Bramy rolowane nieocieplone

Segmenty bramy rolowanej ażurowej HR 120 aero

1 HR 120 aero, aluminium Ten delikatnie perforowany profil posiada dobre właściwości wentylacyjne i przepuszcza dostateczną ilość światła. Zatrzymuje liście, papiery i inne zanieczyszczenia. Gładka powierzchnia nadaje się do prostych zastosowań, na przykład do garaży podziemnych. W przypadku wyboru powierzchni malowanej techniką coil-coating strona zewnętrzna jest powlekana najwyższej jakości farbą.

Segmenty bramy rolowanej Decotherm

2 HR 120 A, aluminium Profil HR 120 A stosuje się w nieogrzewanych halach. Standardowa powierzchnia tego profilu jest wykonana z gładkiego aluminium. W przypadku wyboru powierzchni aluminiowej malowanej techniką coil-coating strona zewnętrzna profili jest powlekana najwyższej jakości farbą. .

W przypadku wyboru powłoki malarskiej strona wewnętrzna jest wykonana w kolorze bazaltowym, na bazie RAL 7012.

Komfort i bezpieczeństwo w bramach

Bezpieczeństwo obsługi

Bramy rolowane / kraty rolowans SB i TGT w połączeniu z napędem WA 300 R S4 gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa otwierania i zamykania. Montowane standardowo ograniczenie siły w kierunku „Otwieranie bramy” i „Zamykanie bramy” w większości wariantów kurtyny i w dużym zakresie wymiarów pozwala zrezygnować z instalacji zabezpieczenia krawędzi zamykającej wymaganego zgodnie z przepisami normy PN-EN 12453.

Mechanizm sprężyn naciągowych

Manualne otwieranie i zamykanie bramy jest teraz wyraźnie lżejsze dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych. Dzięki niemu uruchomienie bramy rolowanej / kraty rolowanej SB o wymiarach do 6000 × 4500 mm wymaga niewielkiego nakładu siły. Sprężyny naciągowe zastosowane w bramach / kratach rolowanych z opcjonalnym napędem oszczędzają cały mechanizm bramy i napędu..

Kompatybilne napędy el.

O niezawodnym działaniu bramy rolowanej / kraty rolowanej decyduje dokładne dopasowanie bramy, napędu i sterowania. Całość rozwiązania pochodzi od jednego producenta, co gwarantuje najlepszą kompatybilność wszystkich zastosowanych komponentów. W zależności od potrzeb oferujemy różne silniki i sterowania optymalnie dopasowane do potrzeb.

Pakiet szybkobieżny S6

Bramy rolowane Hörmann DD Decotherm S opcjonalnie wyposaża się w pakiet S6. Dzięki zastosowaniu silnika z przetwornicą częstotliwości można osiągnąć prędkość otwarcia bramy do 1,1 m/s. Dodatkowo dzięki falownikowi brama łagodnie startuje i zatrzymuje się co wpływa na mniejsze zużywanie części ruchomych. Pakiet zawiera w cenie kratę świetlną do wysokości 2500 mm.