Krata - wymiana powietrza i przestronny widok.

  • brama-rolowana-przemyslowa-hormann (77 kB)
  • brama-rolowana-przemyslowa-zewnetrzna (67 kB)
  • brama-rolowana-przemyslowa-wewnatrz (68 kB)

Krata rolowana stanowi idealne rozwiązanie do garaży wielostanowiskowych, w których wymagana jest duża wymiana powietrza. Żaden inny rodzaj bram, w tym brama segmentowa z panelami wentylacyjnymi, nie zapewni tak dużej wentylacji. Innym często spotykanym zastosowaniem krat zwijanych jest zamknięcie, wydzielenie, przestrzeni handlowej w sklepach i marketach, tu klient ma wrażenie transparentności handlowca, może zajrzeć w inną część powierzchni handlowej, teraz przed nim niedostępnej.

Ze względu na swój sposób funkcjonowania kraty rolowane, w przypadku pracy automatycznej, wymagają dodatkowych zabezpieczeń nie tylko przy zamykaniu się, ale i otwieraniu. Dlatego stosuje się zabezpieczenia zapobiegające podnoszeniu na płaszczu bramy przedmiotów i osób, zapobiegające ich zrolowaniu.

Możliwości wykonania

  • obustronny montaż
  • z obudową wału
  • różne kształty kurtyny
  • stalowa lub aluminiowa
  • do szerokości 11750 mm
  • do wysokości 8000 mm

Rodzaje krat rolowanych

Segmenty bramy rolowanej Decotherm

HG-V, HG-S

Krata aluminiowa w wersji V nadaje się zarówno do małych otworów w nieogrzewanych halach przeznaczonych na małą liczbę cykli dziennie, jak i dzięki wzmocnieniom połączeń węzłowych ze stali nierdzewnej, jest idealna do szerokich otworów na przykład w garażach podziemnych lub parkingach wielopoziomowych. Wersja S (stalowa) niedroga, szczególnie nadaje się do szerokich otworów i częstych cykli uruchamiania.

Segmenty bramy rolowanej Decotherm

HG-L

 Lekka i kompaktowa krata rolowana Eleganckie rozwiązanie z aluminium stosowane szczególnie w miejscach o ograniczonej przestrzeni montażowej (np. w galeriach handlowych). Elementy kraty i połączenia węzowe posiadają aluminiowe profile poprzeczne, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed przełożeniem ręki.

Segmenty bramy rolowanej HR116

HG 75, aluminium

 Ściskane profile aluminiowe są dostępne z powierzchnią lakierowaną proszkowo. Prostokątne otwory o wymiarach 100 × 40 mm dostarczamy w układzie prostym lub przesuniętym.

Komfort i bezpieczeństwo w bramach

Bezpieczeństwo obsługi

Bramy rolowane / kraty rolowans SB i TGT w połączeniu z napędem WA 300 R S4 gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa otwierania i zamykania. Montowane standardowo ograniczenie siły w kierunku „Otwieranie bramy” i „Zamykanie bramy” w większości wariantów kurtyny i w dużym zakresie wymiarów pozwala zrezygnować z instalacji zabezpieczenia krawędzi zamykającej wymaganego zgodnie z przepisami normy PN-EN 12453.

Mechanizm sprężyn naciągowych

Manualne otwieranie i zamykanie bramy jest teraz wyraźnie lżejsze dzięki zastosowaniu sprężyn naciągowych. Dzięki niemu uruchomienie bramy rolowanej / kraty rolowanej SB o wymiarach do 6000 × 4500 mm wymaga niewielkiego nakładu siły. Sprężyny naciągowe zastosowane w bramach / kratach rolowanych z opcjonalnym napędem oszczędzają cały mechanizm bramy i napędu..

Kompatybilne napędy el.

O niezawodnym działaniu bramy rolowanej / kraty rolowanej decyduje dokładne dopasowanie bramy, napędu i sterowania. Całość rozwiązania pochodzi od jednego producenta, co gwarantuje najlepszą kompatybilność wszystkich zastosowanych komponentów. W zależności od potrzeb oferujemy różne silniki i sterowania optymalnie dopasowane do potrzeb.

Pakiet szybkobieżny S6

Bramy rolowane Hörmann DD Decotherm S opcjonalnie wyposaża się w pakiet S6. Dzięki zastosowaniu silnika z przetwornicą częstotliwości można osiągnąć prędkość otwarcia bramy do 1,1 m/s. Dodatkowo dzięki falownikowi brama łagodnie startuje i zatrzymuje się co wpływa na mniejsze zużywanie części ruchomych. Pakiet zawiera w cenie kratę świetlną do wysokości 2500 mm.